Program Liga 1. Clasament, Rezultate. Fotbalul începe vineri, 20 iulie

Liga 1, ediția 2018/2019, începe vineri, 20 iulie, cu partida dintre campioana României, CFR Cluj și FC Botoșani. În acest sezon de primă divizie vor evolua, în premieră, Dunărea Călărași și FC Hermannstadt.
Turul campionatului se încheie la sfârșitul lunii octombrie, iar finalul sezonului regulat va fi consemnat la început de martie. Tot atunci va începe și play-off-ul, care se va încheia pe 12-13 mai. Finala Cupei României va avea loc pe 27 mai.
Locurile 1-6 din sezonul regulat al Ligii 1 intră în play-off iar locurile 7-14 din sezonul regulat vor continua în play-out.
Locul 1 din play-off se califică în Liga Campionilor, în timp ce locurile 2 și 3 se califica în Europa League.
Locul 12 din play-out merge la baraj cu locul 3 din Liga 2.
Locurile 13-14 din play-out retrogradează.

Partidele vor fi transmise pe LOOK TV / PLUS, DIGI SPORT și TELEKOM SPORT.

Etapa I, 21/22 iulie

CFR CLUJ         –          FC BOTOȘANI

ASTRA             –            FCSB

CRAIOVA           –          POLI IAȘI

HERMANNSTADT –       SEPSI

VIITORUL           –          CĂLĂRAȘI

GAZ METAN      –          CHIAJNA

DINAMO            –          FC VOLUNTARI

Etapa II , 28/19 iulie

POLI IAȘI           –          ASTRA

SEPSI               –          CRAIOVA

FC BOTOȘANI   –          HERMANNSTADT

CĂLĂRAȘI         –          CFR CLUJ

CHIAJNA           –          VIITORUL

FC VOLUNTARI –           GAZ METAN

FCSB                –          DINAMO

Etapa III, 4/5 august

ASTRA              –          SEPSI

CRAIOVA           –          FC BOTOȘANI

HERMANNSTADT –       CĂLĂRAȘI

CFR CLUJ          –          CHIAJNA

VIITORUL           –          FC VOLUNTARI

GAZ METAN      –          DINAMO

FCSB                –          POLI IAȘI

Etapa IV, 11/12 august

FC BOTOȘANI    –         ASTRA

CĂLĂRAȘI          –         CRAIOVA

CHIAJNA            –         HERMANNSTADT

FC VOLUNTARI –           CFR CLUJ

DINAMO             –         VIITORUL

SEPSI               –         POLI IAȘI

GAZ METAN       –         FCSB

Etapa V, 18/19 august

ASTRA              –          CĂLĂRAȘI

CRAIOVA           –          CHIAJNA

HERMANNSTADT –       FC VOLUNTARI

CFR CLUJ          –          DINAMO

POLI IAȘI           –          FC BOTOȘANI

VIITORUL           –          GAZ METAN

FCSB                –          SEPSI

Etapa VI, 25/26 august

CHIAJNA           –          ASTRA

FC VOLUNTARI –           CRAIOVA

DINAMO            –          HERMANNSTADT

CĂLĂRAȘI         –          POLI IAȘI

GAZ METAN      –          CFR CLUJ

FC BOTOȘANI   –          SEPSI

VIITORUL           –          FCSB

Etapa VII, 1/2 septembrie

ASTRA             –          FC VOLUNTARI

CRAIOVA           –          DINAMO

POLI IAȘI           –          CHIAJNA

HERMANNSTADT –       GAZ METAN

SEPSI               –          CĂLĂRAȘI

CFR CLUJ          –          VIITORUL

FCSB                –          FC BOTOȘANI

Etapa VIII, 15/16 septembrie

DINAMO            –          ASTRA

FC VOLUNTARI –           POLI IAȘI

GAZ METAN      –          CRAIOVA

CHIAJNA           –          SEPSI

VIITORUL           –          HERMANNSTADT

CĂLĂRAȘI         –          FC BOTOȘANI

CFR CLUJ          –          FCSB

Etapa IX, 22/23 septembrie

ASTRA             –          GAZ METAN

POLI IAȘI           –          DINAMO

SEPSI               –          FC VOLUNTARI

CRAIOVA           –          VIITORUL

FC BOTOȘANI   –          CHIAJNA

HERMANNSTADT –       CFR CLUJ

FCSB                –         CĂLĂRAȘI

Etapa X, 29/30 septembrie

VIITORUL            –         ASTRA

GAZ METAN       –         POLI IAȘI

DINAMO             –         SEPSI

FC VOLUNTARI –           FC BOTOȘANI

CFR CLUJ           –         CRAIOVA

CHIAJNA            –         CĂLĂRAȘI

HERMANNSTADT –       FCSB

Etapa XI, 6/7 octombrie

ASTRA              –          CFR CLUJ

POLI IAȘI           –          VIITORUL

SEPSI              –          GAZ METAN

FC BOTOȘANI   –          DINAMO

CĂLĂRAȘI         –          FC VOLUNTARI

CRAIOVA           –          HERMANNSTADT

FCSB               –          CHIAJNA

Etapa XII, 20/21 octombrie

HERMANNSTADT –       ASTRA

CFR CLUJ           –         POLI IAȘI

VIITORUL            –         SEPSI

GAZ METAN       –         FC BOTOȘANI

DINAMO             –         CĂLĂRAȘI

FC VOLUNTARI –           CHIAJNA

CRAIOVA            –         FCSB

Etapa XIII, 27/28 octombrie

ASTRA             –          CRAIOVA

POLI IAȘI           –          HERMANNSTADT

SEPSI               –          CFR CLUJ

FC BOTOȘANI   –          VIITORUL

CĂLĂRAȘI         –          GAZ METAN

CHIAJNA           –          DINAMO

FCSB               –          FC VOLUNTARI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *